Kayıt ol

İslami Paylasım Platformu! Dinim İslam Foruma Hoş Geldiniz.

Merhaba ziyaretçi, sitemizden ücretsiz YARDIM alabilir, tüm içeriği görüntülemek için KAYIT OLabilirsiniz.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Administrator
    Tecrübe Puanı
    10
    Muvahhidullah isimli üyemiz diyor ki:
    Alıntı Muvahhidullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum kardeşlerim ben mucahitler.net sitesinin adminiyim.
    site için söylenenler doğru değildir sitemiz asla Vahhabi bir site değildir
    ki zaten alıntı yapılan yazıda da belirtiliyor.Yazının tamamını okumanızı tavsiye ederim.
    Burada savunulan şey Tekfir değildir
    burada Tekfire karşıyız mesajı verilmektedir.
    yazının tamamını okuyunuz.
    http://mucahitler.net/Forum.asp?forum=oku&msgid=847&yanilik=0&alfom=120& alfomad=AKAİD
    ben sitenin sahibi olarak Selefi yada Tekfirci olmadığımızı söyledim ister inanın ister inanmayın.
    size bir video linki gönderiyorum orada selefiliği benimsemedğimiz açıkça söyleniyor.
    Günümüzde Selefilik...Alparslan Kuytrul Hocaefendi
    http://www.mucahitler.net/KoseYazila...zi=devam&id=30
    saygılarımla
    Madem ki onlardan değilsiniz o zaman ibni teymiye çizgisinden gidenlerin yazılarını neden alıntılıyorsunuz? Bu alıntı bir şeye işaret ediyorsa, sözleri alıntılanan kimsenin benimsendiğine işaret eder.

Ayrıca vehhabilerin ibni teymiyenin çizgisinden gittikleri ve üstüne ilaveler yaparak Muhammed b. AbdulVehhâb'a ait yeni fikirleri de savundukları göz ardı edilmemelidir.

İbni teymiyenin ve Muhammed b. AbdulVehhâb'ın asıl Tevhid inancına aykırı gelen birçok ifadeleri vardır. Şu halde Ehl-i Sünnet alimlerin sözleri varken bu iki kişiden alıntılar yapmayız ki gerçeği bilmeyenler onların inancının doğru olduğu kuruntusuna düşmesinler.

Dini hususlarda müslümanda güvenilirlik olmalıdır. İnsan böylelerinden alıntı yaptığında, bu alıntıları okuyanlar sözkonusu olan kişilerin kitaplarını ellerine alıp da inanca zarar veren ifadelerini inanarak okurlarsa ne olacak onlara? Hiç düşündünüz mü?

Muhammed Zahit el-Kevseri "Makalâtu'l-Kevseri" adlı eserinde ibni teymiyenin ve çizgisinden gidenlerin küfür olan ifadelerini ele almıştır.
    Din ilmi (Ehl-i Sünnet doğrultusunda öğretilen katışıksız Din ilmi) kurtuluş merdivenidir. Onu ihmal eden yolunu şaşırmış bir kimsedir. Cahil, çölde rehbersiz kalmış bir kimse ve yırtıcı hayvanların bulunduğu karanlık yolda yürüyen bir kimse gibidir. Cahiller ilim sahibi olanlara düşmandırlar. Din ilminin bulunmadığı beldede hayır yoktur. İçlerinde Din ilminin bulunduğu insanlarda ilim bulundukça hayır üzere kalırlar. Din ilmi, ilimlerin en şereflisidir. (Büyük alimlere ait sözler)

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı Hanif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyorsun ki sitemiz asla Vahhabi bir site değildir

Bir de sitene şu yazıyı yazıyorsun:

"Geçmişte tekfir meselesini genişçe ele alan alimlerimiz (İbn-i Teymiye, İmam Rabbani, İbn-i Kayyım, İbn-i Hacer gibi...) ve günümüz önde gelen alimleri (Hamdi Yazır, Kardavi, S. Kutup, Mevdudî, Said Havva..) asla toplumu topyekûn tekfir etmemişler, ancak toplumun lügavî manada düştükleri bataklığa dikkat çekmişlerdir. Düzendeki şirk ve küfr yapılanması ile topyekûn toplumu şirk ve küfürde görmek yanlış bir tutumdur.

İbn-i Teymiyye konuyla alakalı olarak Mecmau’l-Fetava da der ki: “Herhangi bir kişiyi tekfir etmekten, fasık ve isyankâr saymaktan en çok sakınanlardan biriyim. Ben Allah’ın bu ümmetin hatasını bağışlamış olduğuna inanıyorum.”

Bu ifadelerin sahibi İbn-i Teymiyye, bu hassasiyetindendir. ki itikadî noktadan çok tenkid ettiği İbn-i A’rabiyi bile tekfirden kaçınmıştır. (6)"

Peki bu sözde alim deyipte sözlerini yazdığın kişilerin takipçileri kimdir? Yada ne yazdığının farkındamısın?
    kardeşim bir Alimin takipçileri yada o Alimi takip ettiğini söyleyenler eğer yanlış yapıyorlarsa bu Alimin hatalı olduğuna değil onu takip ettiği iddiasında olanların yanlışlığına delalet eder.
    bak İbn-i Teymiyye bile tekfir etmezken onu sahiplenenler tekfir ediyorsa-ki biz asla böyle bir şey yapmadık ve yapmayız- şimdi bu kimin hatasıdır?
    bu İbn-i Teymiyyenin yanlış olduğunu göstermez.

bir de kardeşimin biri diyor ki "selefilik ve Seyydi Kutup ayaklarımın altındadır"
    böyle bir sitede alim bir şahsiyet için böylesine onur kırıcı laflara nasıl müsade ediliyor ona şaştım.
    selefiliğin ne olduğu malumdur burada selefiliği savunacak değilim ki asla selefiliği doğru bulmadım ama davasını kanıyla sulamış bir alim için böyle ağır ithamlar kişinin şahsiyetini zedeler.
    yani şimdi o kardeşimin yaptığı tekfir etmekten aşağımıdır?

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı Abdullâh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muvahhidullah isimli üyemiz diyor ki:

Madem ki onlardan değilsiniz o zaman ibni teymiye çizgisinden gidenlerin yazılarını neden alıntılıyorsunuz? Bu alıntı bir şeye işaret ediyorsa, sözleri alıntılanan kimsenin benimsendiğine işaret eder.

Ayrıca vehhabilerin ibni teymiyenin çizgisinden gittikleri ve üstüne ilaveler yaparak Muhammed b. AbdulVehhâb'a ait yeni fikirleri de savundukları göz ardı edilmemelidir.

İbni teymiyenin ve Muhammed b. AbdulVehhâb'ın asıl Tevhid inancına aykırı gelen birçok ifadeleri vardır. Şu halde Ehl-i Sünnet alimlerin sözleri varken bu iki kişiden alıntılar yapmayız ki gerçeği bilmeyenler onların inancının doğru olduğu kuruntusuna düşmesinler.

Dini hususlarda müslümanda güvenilirlik olmalıdır. İnsan böylelerinden alıntı yaptığında, bu alıntıları okuyanlar sözkonusu olan kişilerin kitaplarını ellerine alıp da inanca zarar veren ifadelerini inanarak okurlarsa ne olacak onlara? Hiç düşündünüz mü?

Muhammed Zahit el-Kevseri "Makalâtu'l-Kevseri" adlı eserinde ibni teymiyenin ve çizgisinden gidenlerin küfür olan ifadelerini ele almıştır.
    bu konuda haklı olabilirsiniz Muhammed Zahid Kevseriyi biraz biliryorum inkişaf dgisinde okumuştum. ama Seyyid Kutup ya da İbn-i Teymiye yi de severim.
    ben Zahid Kevseri ile İbn-i Teymiye yi birleştiriyorum.ikisinden de yararlanıyorum zannedersem bu olmayacak bir şey değildir.
    haer alimin alınacak yada alınmayacak yönleri vardır.
    bir kaç kendini bilmez için böyle değerli insanlardan vazgeçemeyiz.

Bağımlı Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı Muvahhidullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bir Alimin takipçileri yada o Alimi takip ettiğini söyleyenler eğer yanlış yapıyorlarsa bu Alimin hatalı olduğuna değil onu takip ettiği iddiasında olanların yanlışlığına delalet eder.
    Hatalar İbni Teymiyye'nin kitaplarında mevcuttur. Yani ibni teymiyyeyi takip edenler onun kitaplarından etkilenmektedirler...

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Tasavvuf ehlini TEKFİR edenler...Allah c.c Azabınızı Artırsın..İnşaAllah
    Mevlanadan Tutun İmam-ı Azama Kadar Tekfir edenlere Ne denir peki??
    ve bazı Selefiler!! türkiyede yaşıyormuşum diye benide TEKFİR ettiler ve yaşayan herkesi..!! komik sadece komik...Aklını kullanamayanlar kaybetmeye mahkumdur..!!

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks