Kayıt ol

İslami Paylasım Platformu! Dinim İslam Foruma Hoş Geldiniz.

Merhaba ziyaretçi, sitemizden ücretsiz YARDIM alabilir, tüm içeriği görüntülemek için KAYIT OLabilirsiniz.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Super Moderator
    Nereden
    المدينة المنورة
    Tecrübe Puanı
    10
    MeşeAllâh I admire to you Defender Of ISLAM.
    En üstün ilim din ilmidir, ilim bütün hayır kapılarını açar, ilim yolunda gayret et ve diğer uğraşılara da fazla eğilme, ilim çoktur fakat ömrün kısadır, ilimsiz bir insan harap olmuş bir eve benzer, uyanık olun ve Allâh'ın şeriatına sımsıkı sarılın, cehaletin vurduğu zincirden daha acı esâret yoktur.

Super Moderator
    Nereden
    Almanya
    Tecrübe Puanı
    10
    Allah razı olsun Abuhilal hocam.

Keske bu onemli aciklamalari bu konunun muhatabi okuyabilseydi.
    Konu MEKKE tarafından (06-11-2008 Saat 19:37 ) değiştirilmiştir.
    "Ağız tadını bozan ölümü çok hatırla..."

"Bir günahı işlerken onun küçüklüğüne değil, emrine uymadığının yüceliğine bak..."

"Çok yemek, çok uyumak, çok konuşmak kalbi karartır..."

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    ALLAH razi olsun

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Allah ABDULLAH kardeshimizden razi olsun!!!
    Bu konuyu acan shakhse meselehet isterse, kiminle oturub durduguna, kiminle arkadashlig etdiyine dikkat etsin.
    Ibn Teymiyyeyi onun akidasiyla gidenler yuceltdiler. Vahabiler onun akidasiyla gidiyorlar.
    Alhamdulillah, Allah bize akil vermish, Kurani-Kerim nesib etmish. Allah Kamil IMAN uzerinde yashamayi, olmeyi bize nasib etsin. Allah bizleri yolundan azan alim diye gecinen- Ibn Teymiyye gibilerinin fetvasindan saklasin!!!AMIN!!!
    Konu Abdullâh tarafından (07-04-2009 Saat 20:33 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    esselemun aleykum cin mektubu hakinda bilgi istiyorum bilgi verenden Allah razi olsun

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10
    Ve aleykumusselâm kardeş, hangi mektubu kastediyorsun? Mektubun içeriğini belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım.
    Din ilmi (Ehl-i Sünnet doğrultusunda öğretilen katışıksız Din ilmi) kurtuluş merdivenidir. Onu ihmal eden yolunu şaşırmış bir kimsedir. Cahil, çölde rehbersiz kalmış bir kimse ve yırtıcı hayvanların bulunduğu karanlık yolda yürüyen bir kimse gibidir. Cahiller ilim sahibi olanlara düşmandırlar. Din ilminin bulunmadığı beldede hayır yoktur. İçlerinde Din ilminin bulunduğu insanlarda ilim bulundukça hayır üzere kalırlar. Din ilmi, ilimlerin en şereflisidir. (Büyük alimlere ait sözler)

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı bxf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bazı sitelere sakıncalı demişsiniz anladım akhiler. tehlikeli dediniz anladım da. alimlere nasıl laf atarsınız onu anlamadım. ibni teymiyye ye mesela . laf atan kardeşlerin ilim seviyelerini çok merak ediyorum. ibni teymiyye kadar varmıymış.

nasıl olurda ibni teymiyye ye laf atarsınız anlamadım. oysa siteniz ne kadar güzel bir yer. beni şaşırtan tek sebeb şeyhül islama laf atmanız.

belki yanlışları vardır kabul ederim .en nihayetinde bir beşerdir. ama kafir değildir ya kardeşler.
    resmen tekfir etmişsiniz. ayıp ediyorsunuz. bence yanlış düşünüyorsunuz. ibni teymiyye dediğimiz insan yıllarca allah yolunda bi zati cihad etmiş ve esir düşmüş bir insan. ondan sonra gelen alimler ona neden şeyhül islam dediler boşu boşuna mı.

akhiler şunu bilin ki o mübarek bu gün mezardaki şeyhlerinden yardım isteyen insanlardan çok daha iyidir.

tavsiyem onun kulluk risalesini okumanızı isterim.

inş hakkınız geçmemiştir. geçmişse helal edin . selametle
    arkadaş, bizim ilim seviyemiz ibni teymiye ile kıyaslanamaz. çünkü onun ilmi aklından büyüktür, yani akılsızdır. ona şehul İslam demek kişiyi vebal altında bırakır. Alimler dediki; Her kim ibnı teymiyenin teşbih ve tescim bozuk akidesini bildiği halde ona İslamın şehhi derse,o kişide Müslüman değildir. arkadaşım sanırım sen,teymiyenin batıl akidesini duymadın.?
    Eğer yukardaki "şeyhlerinden yardım isteyen insanlardan çok daha iyidir." şeklindeki sözünden şeyhlerinden yardım isteyenleri kafir saymayı kastetmişsen o halde bu fetvandan dön. Kelime-i şehadet getir İslama gir. Çünkü Müslümanı haksız yere tekfir ettin.
    Konu Abdullâh tarafından (01-01-2010 Saat 05:33 ) değiştirilmiştir.

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks