Kayıt ol

İslami Paylasım Platformu! Dinim İslam Foruma Hoş Geldiniz.

Merhaba ziyaretçi, sitemizden ücretsiz YARDIM alabilir, tüm içeriği görüntülemek için KAYIT OLabilirsiniz.

Sayfa 2 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci 12345612 ... SonuncuSonuncu
Toplam 195 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Banned
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı MEKKE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz muwahid kardes!

Küfür inancini yayan, ve müslümanlarin küfüre düsmesine sebep olacak sitelerden elbette bütün din kardeslerimiz uyaririz, uyarmamiz gerekir.
    Bunu yaparken niyetimiz sadece Allah rizasi icin kardeslerimizi uyarmaktir, yoksa kendimize herhangi bir pay cikarmak icin degil...

Sitemizden faydalanmaniz dilegiyle...
    Bismillah

Hoşbulduk
    Küfür inancını yayan kişi ve kurumlar gerçekte Allah(c.c)'a,Rasulne(s.a.s) ve müslümanlara düşmandır. Allah'tan korkan ve akledenler, bu kişi ve kurumlarla askeri buğuz etmesi ve gücünün yettiği kadarıyla mücadele etmesi fazdır,

Ancak bu mücadele her ne şekil ve şartlarda olursa olsun vahyin dışına çıkılmaması gerekir. Eğer küfür,şirk ve bidatlara karşı uyarılarda bulunulacaksa kuran ve sünnet ışığı altında ıspatla olması gerekmezmi!!!

Şunu yapabiliyorsanız eğer, yada şöyle söylesek daha iyi olur sanırım. İlminiz var ise o site, ve varsa başka sitelerdeki batılları delilleri ile ortaya koymanız gerekir. Çünkü Darultawhid'in sapık ve zararlı olduğunu söyleyen kişinin bu iddeasın ıspatlaması gerekir yoksa sapık vesaire lafları havada asılı kalır.
    Kuran ve sünnete tabi olanlara selam olsun

Bağımlı Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı muwahid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bismillah

Hoşbulduk
    Küfür inancını yayan kişi ve kurumlar gerçekte Allah(c.c)'a,Rasulne(s.a.s) ve müslümanlara düşmandır. Allah'tan korkan ve akledenler, bu kişi ve kurumlarla askeri buğuz etmesi ve gücünün yettiği kadarıyla mücadele etmesi fazdır,

Ancak bu mücadele her ne şekil ve şartlarda olursa olsun vahyin dışına çıkılmaması gerekir. Eğer küfür,şirk ve bidatlara karşı uyarılarda bulunulacaksa kuran ve sünnet ışığı altında ıspatla olması gerekmezmi!!!

Şunu yapabiliyorsanız eğer, yada şöyle söylesek daha iyi olur sanırım. İlminiz var ise o site, ve varsa başka sitelerdeki batılları delilleri ile ortaya koymanız gerekir. Çünkü Darultawhid'in sapık ve zararlı olduğunu söyleyen kişinin bu iddeasın ıspatlaması gerekir yoksa sapık vesaire lafları havada asılı kalır.
    Kuran ve sünnete tabi olanlara selam olsun
    muwahid adındaki şahsa hatırlatmak isterim ki
    bu sitedeki şu yazıları okusun:

http://www.dinimislam.com/forum/ibni...71.html?t=2571

http://www.dinimislam.com/forum/vehh...02.html?t=2602

http://www.dinimislam.com/forum/usul...90.html?t=2590

http://www.dinimislam.com/forum/mekk...38.html?t=2438

http://www.dinimislam.com/forum/vehh...23.html?t=2523

http://www.dinimislam.com/forum/ibni...86.html?t=2186

http://www.dinimislam.com/forum/cari...56.html?t=2156

O zaman anlarsınız bizlerin edille-i şeriyye ölçüsünde yazıp yazmadığımzı!
    Konu Abdullâh tarafından (02-16-2010 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.
    Din ilmini öğrenenler azdır. Din ilmini öğrenenlerden bu öğrendikleriyle amel edenler de azdır. Bu öğrendikleriyle amel ediyor diye görünenlerden ihlaslı olanlar da azdır. Allâh bizlere ihlas ile ilim öğrenip onunla amel etmeyi nasip eylesin.

Banned
    Tecrübe Puanı
    0
    bismillah
    Doğrusu kuran ve sünnetten çok güzel delillendirmişiniz(!)
    Sizlerin kalıplaşmış bir düşüncesi olduğu inkar edilemez.
    Tutturmuşunuz bir vahabilk gidiyorsunuz. Bugun arap yarım adasında herhangi bir araba sen vahabimisin diye sorsan sana vereceği cevap şu olurdu herhalde; vahabilik nedir.

Cehennem ateşine yakıt olan bir neslin uydurduğu vahabilik terimini atalarının yolundan giden ve yine ataları gibi ateşe yakıt olan cahil cuhala kişiler tarafından benimsenmiş muhammed ibn ABDULVAHAB düşmanlığı savunucuları, daha o şahsın kuran ve sünnetten delil alarak küfrünü ıspatlamış değillerdir. Sadece şeylerini küfründen ötürü tekfir ettiler diye birçok müslüman ve ehli sünnet olan kişileri nefis yaparak Allah'tan korkmadan hayin,sapık, ve hatta kafir yaptılar.

ŞİMDİ BEN SİZE VE SİZİN GİBİ DÜŞÜNNENLERE BİR TEKLİF SUNUCAM. BU ŞEKİLE SOKAK DALAŞI GİBİ İSLAMIN HAKKINI VEREMEYİZ.YAZILARIMIZ VE SÖZLERİMİMİZ KURAN ,SÜNNET,KIYAS VE İCMA İLE SÜSLENMELİDİR.
    BENİM YAZMIŞ OLDUĞUM YAZILARDADA ELLE TUTULUR BİR DELİL YOK BİLİYORUM ANCAK LAF DÖNDÜ DOLAŞTI KONULARIN BURAYA KADAR GELMESİNE VESİLE OLDU.

YUKARIDA VERMİŞ OLDUĞUNUZ LİNKLERE GÖZ ATTIM ORADAKİ YAZILAR SADECE KİŞİLERE KARŞI ALINMIŞ BİR TAVRI SEGİLİYOR FİLANCA ŞUNU SÖYLEDİ DİYORSUNUZ ANCAK BUNUN KARŞILIĞINDA, BU SÖYLENEN LAFLAR BUNDAN BUNDAN ÖTÜRÜ KÜFÜRDÜR YADA BİDATTIR DEMİYORSUNUZ YAZIK.
    EĞER İSLAMDAN KONUŞACAKSAK ÖLÇÜMÜZÜ TESPİT EDELİM
    Konu Abdullâh tarafından (02-16-2010 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.

Bağımlı Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    muwahid adlı vehhabileri savunan ve vehhabilerden güya haberdar olmayan!

bismillah
    YUKARIDA VERMİŞ OLDUĞUNUZ LİNKLERE GÖZ ATTIM ORADAKİ YAZILAR SADECE KİŞİLERE KARŞI ALINMIŞ BİR TAVRI SEGİLİYOR FİLANCA ŞUNU SÖYLEDİ DİYORSUNUZ ANCAK BUNUN KARŞILIĞINDA, BU SÖYLENEN LAFLAR BUNDAN BUNDAN ÖTÜRÜ KÜFÜRDÜR YADA BİDATTIR DEMİYORSUNUZ YAZIK.
    Sen bu sitedeki linklediğim yazıları tamamen okumadığını gösteriyorsun!

''İbni teymiye, İbni Kayyim el-Cevziyye ve Muhammed ibn AbdulVehhâb'ın Allâh'a haşa "OTURMA" sıfatını ve "MEKAN" isnat etmeye kalkmaları'' konulu yazı ve daha başkalarını okumadın ki daha karşılık veriyorsun.

Allâh'a oturma sıfatını isnat etmenin hükmü hakkında delillerimizi sunmuşuzdur. Görünen o ki o deliller gözünden kaçmış.

BİZLER EDİLLE-İ ŞERİYYE ÖLÇÜSÜNDE KONUŞMAYI ((ELHAMDULİLLÂH)) BİLİYORUZ!

SEN DELİLLERE DAYANMADAN YAZDIĞINI İTİRAF ETTİN :

BENİM YAZMIŞ OLDUĞUM YAZILARDADA ELLE TUTULUR BİR DELİL YOK BİLİYORUM ANCAK LAF DÖNDÜ DOLAŞTI KONULARIN BURAYA KADAR GELMESİNE VESİLE OLDU.
    Konu Abdullâh tarafından (02-16-2010 Saat 19:20 ) değiştirilmiştir.
    Din ilmini öğrenenler azdır. Din ilmini öğrenenlerden bu öğrendikleriyle amel edenler de azdır. Bu öğrendikleriyle amel ediyor diye görünenlerden ihlaslı olanlar da azdır. Allâh bizlere ihlas ile ilim öğrenip onunla amel etmeyi nasip eylesin.

Super Moderator
    Nereden
    london in U.K.
    Tecrübe Puanı
    10
    bismillah
    Tutturmuşunuz bir vahabilk gidiyorsunuz. Bugun arap yarım adasında herhangi bir araba sen vahabimisin diye sorsan sana vereceği cevap şu olurdu herhalde; vahabilik nedir.

Cehennem ateşine yakıt olan bir neslin uydurduğu vahabilik terimini atalarının yolundan giden ve yine ataları gibi ateşe yakıt olan cahil cuhala kişiler tarafından benimsenmiş muhammed ibn ABDULVAHAB düşmanlığı savunucuları, daha o şahsın kuran ve sünnetten delil alarak küfrünü ıspatlamış değillerdir. Sadece şeylerini küfründen ötürü tekfir ettiler diye birçok müslüman ve ehli sünnet olan kişileri nefis yaparak Allah'tan korkmadan hayin,sapık, ve hatta kafir yaptılar.

ŞİMDİ BEN SİZE VE SİZİN GİBİ DÜŞÜNNENLERE BİR TEKLİF SUNUCAM. BU ŞEKİLE SOKAK DALAŞI GİBİ İSLAMIN HAKKINI VEREMEYİZ.YAZILARIMIZ VE SÖZLERİMİMİZ KURAN ,SÜNNET,KIYAS VE İCMA İLE SÜSLENMELİDİR.

Muhammad ibn abdul Wahhab , suphesiz acik bir kafirdi.Sitemizde bu sapik sahsa karsi yazilmis yazilarda ,cok acik deliller bulunmaktadir.

Konu Abdullâh tarafından (05-17-2008 Saat 01:14 ) değiştirilmiştir.
    1. ALLAH is unimaginable
    2. ALLAH exists without a place
    3. ALLAH creates&controls everything every moment
    4. ALLAH'in Kusursuz Yuce Zati'nin Hakikati(Gercekciligi);dusunduklerinize, duslediklerinize, bu dunya hayatinda gorduklerinize benzemez
    5. ALLAH mekandan munezzehtir.
    6. ALLAH ,her an, herseyi yaratmakta ve her an ,herseyi kontrol etmektedir.
    7. ALLAH does NOT resemble anything and ALLAH will be SEEN by the people of PARADISE/Hicbirseye benzemeyen ALLAH,cennetteki insanlar tarafindan mekânsız olarak görülecektir

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10
    bismillah

Aslında vehhabiler kendileri için vehhabi tabirinin kullanılmasına razı değillerdir. Bunu bilmen gerekir. Bu ismi onlara, ortaya çıktıkları zamandan beri müslümanlar vermişlerdir.

Birilerinin sapıklıklarını ortaya koymakla ilgili olarak kullanılması gereken üslup hususunda sana hak veriyorum, Kur'andan, Sünnet-i seniyyeden, icmadan ve müçtehit imamlardan deliller sunmak gerekir.

Kimlere karşı tavır almışsak onlara kısmen delilleriyle cevaplar da verdik, ararsan bulursun.

Kimlere karşı o gerekli delilleri daha sunmamışsak yakın zamanda Allâh'ın izniyle sunacağız. Fakat bazı insanlar vardır ki delillerin sunulmasına rağmen kabullenmemektedir, yani izlediği yola o kadar bağlanmış ki, delilleri bile esgeçmektedir. Allâh bizleri bu tür hallerden korusun.

Konularımız ile alakalı hususlar hakkında neyin ne yüzden küfür olduğuna yakın zamanda değineceğiz. Bizzat başlı başına veya kısmen küfür konusunun ele alındığı Alimlerin risalelerinden nakilde bulunacağız. Böylece insanlar kimlerin yolunu izlediğimizi görmüş olurlar.
    Konu Abdullâh tarafından (02-16-2010 Saat 19:23 ) değiştirilmiştir.
    Din ilmi (Ehl-i Sünnet doğrultusunda öğretilen katışıksız Din ilmi) kurtuluş merdivenidir. Onu ihmal eden yolunu şaşırmış bir kimsedir. Cahil, çölde rehbersiz kalmış bir kimse ve yırtıcı hayvanların bulunduğu karanlık yolda yürüyen bir kimse gibidir. Cahiller ilim sahibi olanlara düşmandırlar. Din ilminin bulunmadığı beldede hayır yoktur. İçlerinde Din ilminin bulunduğu insanlarda ilim bulundukça hayır üzere kalırlar. Din ilmi, ilimlerin en şereflisidir. (Büyük alimlere ait sözler)

Banned
    Tecrübe Puanı
    0
    Sen bu sitedeki linklediğim yazıları tamamen okumadığını gösteriyorsun!

''İbni teymiye, İbni Kayyim el-Cevziyye ve Muhammed ibn AbdulVehhâb'ın Allâh'a haşa "OTURMA" sıfatını ve "MEKAN" isnat etmeye kalkmaları'' konulu yazı ve daha başkalarını okumadın ki önyargıda bulunarak yazıyorsun.
    Bismillah
    ben ön yargılıdeğilim.O kişilerin akidesini biliyor ve bende kabul ediyorum Allahın izniyle

BİZLER EDİLLE-İ ŞERİYYE ÖLÇÜSÜNDE KONUŞMAYI ((ELHAMDULİLLÂH)) BİLİYORUZ!
    Senin bildiğin sadece müslümanlara hakaret etmen.
    Eğer Allahtan korkuyorsan buraya sözde küfür olarak lanse ettiğiniz "OTURMA"sıfatı ve "MEKAN" isnat edilen yazıların orzinalini bütünüyle asabilirmisin
    SEN VE SENİN GİBİLERİNİN CEVABI İSE ŞÖYLEDİR:
    O yazıların orjinal bütününü as ondan sonra cevapları kabul edeyim

BEKLİYORUM SAKIN KAÇMA

Super Moderator
    Nereden
    london in U.K.
    Tecrübe Puanı
    10
    Alıntı Abdullâh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında vehhabiler kendileri için vehhabi tabirinin kullanılmasına razı değillerdir. Bunu bilmen gerekir. Bu ismi onlara, ortaya çıktıkları zamandan beri müslümanlar vermişlerdir.

Delillendirme hususunda sana hak veriyorum, Kur'andan, Sünnet-i seniyyeden, icmadan ve müçtehit imamlardan deliller sunmak gerekir.

Kimlere karşı tavır almışsak onlara kısmen delilleriyle cevaplar da verdik, ararsan bulursun.

Kimlere karşı o gerekli delilleri daha sunmamışsak yakın zamanda Allâh'ın izniyle sunacağız. Fakat bazı insanlar vardır ki delilllerin sunulmasına rağmen kabullenmemektedir, yani izlediği yola o kadar bağlanmış ki, delilleri bile esgeçmektedir. Allâh bizleri bu tür hallerden korusun.

Konularımız ile alakalı hususlar hakkında neyin ne yüzden küfür olduğuna yakın zamanda değineceğiz. Bizzat başlı başına veya kısmen küfür konusunun ele alındı Alimlerin risalelerinden nakilde bulunacağız. Böylece insanlar kimlerin yolunu izlediğimizi görmüş olurlar.
    Sevgili,degerli,saygideger,onurlu,terbiyeli ve ISLAM DINInde bilgili olan MaşaAllah MaşaAllah MaşaAllah ,DIN kardesimiz ABDULLAH'tan Allah razı olsun Allah razı olsun Allah razı olsun
    1. ALLAH is unimaginable
    4. ALLAH'in Kusursuz Yuce Zati'nin Hakikati(Gercekciligi);dusunduklerinize, duslediklerinize, bu dunya hayatinda gorduklerinize benzemez
    7. ALLAH does NOT resemble anything and ALLAH will be SEEN by the people of PARADISE/Hicbirseye benzemeyen ALLAH,cennetteki insanlar tarafindan mekânsız olarak görülecektir

Banned
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı dEfEnDeR7 of ISLAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili,degerli,saygideger,onurlu,terbiyeli ve ISLAM DINInde bilgili olan MaşaAllah MaşaAllah MaşaAllah ,DIN kardesimiz ABDULLAH'tan Allah razı olsun Allah razı olsun Allah razı olsun
    BİSMİLLAH

SENDE KAÇMA SENDENDE AYNISINI İSTİYORUM

HA TABİ BU SİTENİN YÖNETİMİ SİZİN ELİNİZDE BAKALIM SİZDEN İSTEDİĞİM YAZILARI YAZMA CESARETİ BULUP HAKKI ORTAYA KOYMAKTA NE KADAR CESURSUNUZ GÖRECEZ YADA BENİ NE ZAMAN BANLIYACAKSINIZ ONUDA GÖRECEZ

Super Moderator
    Nereden
    london in U.K.
    Tecrübe Puanı
    10
    BİSMİLLAH
    sendende aynı yazıları istiyorum

SAKIN KAÇMA ACELE CVAP
    May ALLAH,WHO i love THE MOST,guide Wahhabies=== En cok sevdigim ALLAH,Vahhabilere hidayet versin.(ALLAHumma aamiin!!!!!!!)

Suphesiz ki;hidayet ve dalalet;her an ,herseyi yaratmakta ve her an, herseyi kontrol etmekte olan (yonetmekte olan,idare etmekte olan )ALLAHu Tabaaraka wa Ta^aalaa Subhanahu wa Ta^aalaa'dandir.Encok sevdigim ALLAH,sana hidayet versin (ALLAHumma aamiin!!!!!!!)
    1. ALLAH is unimaginable

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks