Kayıt ol

İslami Paylasım Platformu! Dinim İslam Foruma Hoş Geldiniz.

Merhaba ziyaretçi, sitemizden ücretsiz YARDIM alabilir, tüm içeriği görüntülemek için KAYIT OLabilirsiniz.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Üye
    Tecrübe Puanı
    10

http://www.imanligenc.com Sakınılması gereken bir site!

Sakınılması gereken bir site! http://www.imanligenc.com Bu sitenin Müslümanlara büyük zararı var.Site teymiyeci,seyit kutupcu kısaca İslama büyük zarar veren bir site.Bilgi paylaşmak istedim ama olmadı nasipleri yokmuş, siteden atıldım ama önemli değil,
    Kardeşlerimi Allah rızası için uyarırım..

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Selamun aleyküm.google de arama yaparken yeni gördüm bu siteyi ve sırf bu haberden dolayı kayıt oldum.Bu haberi yazan arkadaşım kimi kimden sakındırıyorsun.Senin dediğin o siteye hiç girmedim fakat o söylediğin isimleri(seyyid kutub vb) görünce başımdan kaynar sular döküldü.O insanlar kafir mi de sakınılması gerkiyormuş.bir kitabını dahi okudunmuda eleştirme hakkını kendinde buluyorsun.O insanlar sırf davaları için yıllarca hapis yatmış,analarına kardeşlerine gözleri önünde tecavüz ve işkence edilmiş ama yinede kafir iktidara boyum eğmemişler ve bu onurlu takdire şayan mücadele karşısında islam uğruna şehit edilmişlerdir.kimin hakkında konuştuğunuzu iyi bilin ve haksız hiç kimseyi eleştirmeyin. Allah hepimize akıl fikir versin vesselam
    Konu bejarm tarafından (05-06-2008 Saat 18:57 ) değiştirilmiştir.

Bağımlı Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    bejarm adını taşıyan üye, sen neyden bahsediyorsun!

Seyyit Kutub ve diğer dalalette bulunan şahıslar hakkında yazılan bilgileri bu sitede okudunda mı!?...
    Alıntı bejarm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... fakat o söylediğin isimleri(seyyid kutub vb) görünce başımdan kaynar sular döküldü.O insanlar kafir mi de sakınılması gerkiyormuş.bir kitabını dahi okudunmuda cahil aklınla eleştirme hakkını kendinde buluyorsun...
    Bunları ve diğer söylediğin sözleri yazıyorsun!

... kimin hakkında konuştuğunuzu iyi bilin ve cahilce hiç kimseyi eleştirmeyin...
    Önce bu sitede bulunan reddiyeleri oku ve anlamadığın nokta varsa sor!

... kimbilir hangi hoca doldur du seni böylee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
    Eğer bu sitedeki moderatörlerin ve bazı üyelerin hocasını kastediyorsan, bir hoca bizlere bir şey doldurmadı!... Bizlere yol gösterdi... O yolda EHL-İ SÜNNET VEL CEMAAT YOLUDUR! KURTULUŞ YOLUDUR!
    Konu Rifaî tarafından (05-05-2008 Saat 04:42 ) değiştirilmiştir.
    Din ilmini öğrenenler azdır. Din ilmini öğrenenlerden bu öğrendikleriyle amel edenler de azdır. Bu öğrendikleriyle amel ediyor diye görünenlerden ihlaslı olanlar da azdır. Allâh bizlere ihlas ile ilim öğrenip onunla amel etmeyi nasip eylesin.

Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Selamun aleyküm. bir kitabını dahi okudunmuda cahil aklınla eleştirme hakkını kendinde buluyorsun.O insanlar sırf davaları için yıllarca hapis yatmış
    Aleykumselam,

Kisilerin davalari ugruna hapis yatmasi, onlarin hakli oldugunu, (dinimize uyarladiginiz zaman) akidelerinin sapasaglam olduguna dair delil olmaz. Delalet icinde yüzen insanlar da hapis yatmaktadir. Apo denilen sahista davasi ugruna hapistedir.

Bu mantikla hareket ederseniz fazla sürmez, bütün hapiste yatan hirsizlari soygunculari, tecavüzcüler, katil ve dolandiricilari kendinize hoca ve önder edinirsiniz.

Önder sectiginiz kisilerin akidesi düzgün olmalidir. Eger bu kisilerin akidesinde bozukluk varsa itimad etmez uyaririz olmadi kaldirip atariz.
    Topragın altından yükselir fidan.
    Bakamaz üstüne yer, hicabından!.. Bagrına bastıgı vurdu sırtından...
    Matem bayragını cekti Istanbul... Bizi yüreginden söktü Istanbul!..

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Kamsaplı araştırma yapaLım arkadaşLar..! ondan sonra bilgi verin biz buraya yanlış bilgi almak için üye olmadık..Bizi bazı konularda aydınlatacaklarına inandıgım için üye oldum ..! Allah razı oLsun cümlemizden

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Selamun aleyküm sevgili kardeşlerim.İlk önce hakkınızı helal etmenizi istiyor ve özür diliyorum.Çünkü yazdıklarım biraz ağır kaçmış.Biz müslüman olarak ve peygamberi örnek alarak birşeyleri tartıştığımızda biribirimize karşı kırıcı olmaktan çok yapıcı olmalıyız dime?
    Benim orada demek istediğim bu insanlar hayatlarının büyük kesimini hapishanelerde binbir eziyet ile geçirmişler ve sonunda da şehadet şerbetini içerek rablerinin karşısına çıkmışlar ama ne uğruna ve ne için? tecavüzden mi yatmışlar,hırsızlıktan mı yoksa dediğiniz gibi Apo nun yaptığı işleri yapıp da mı yatmışlar.Siz bu insanları aynı kefeye nasıl koyarsınız.anlayamıyorum gerçekten.Allah aşkına bu insanlar o şirk dönemi içerisinde yeniden bir Kur'an nesli ortaya çıkarmanın kavgasını vermişler ve o dönemin kafir hükümdarları tarafından binbir işkenceye tabi tutulup ve en sonunda da idama mahkum edilmişlerdir.Sizler diğer tutuklu insanlarla bu insanları nasıl aynı kefeye koyarsınız.bakın şehidin en son sözleri ne idi idam sehbasında:
    Şehidin Son Sözleri :
    Mahkemede kendisinden özür dilemesini isteyenlere O, şöyle diyordu: “Ben ALLAH yolunda yaptığım bir iş için asla özür dilemem.”
    Ve yine devam ediyordu : “Namazda ALLAH’
    ın birliğine şehadet eden parmağım bir tağutun hükmünü onaylayan tek bir harf bile yazmayacaktır.”
    Onun kurtulması için çırpınan kız kardeşine, söylediği şu sözler’de halen dilden dile dolaşmaktadır : “Eğer ALLAH kanunları ile mahkum edilmişsem, ben hakkın hükmüne razıyım. Yok eğer batıl kanunlarla mahkum edilmişsem ondan çok daha üstün bir düşünceye sahip olduğumdan batıldan ve münafıklardan merhamet dilemem.”
    Artık bilmiyorum bu sözlerden sonra başka söz söylemeye gerek var mı? Allah aşkına Allah için yaşamayan,Allah için savaşmayan,Allah için ömrünü Allaha adamayan ve kalbinde büyük bir iman olmayan insanın ağzında son olarak bu sözler dökülür mü.?
    Sizlere şunlarıda söyliyeyim.Eğer bu insanların Allah katında değeri varsa -ki muhakkak var- yapptığınız bu eleştirilerin vebali çok büyük olacak.Ayrıyetten şunuda söyliyeyim.Ben ne Seyyit Kutubçu ne ocu ne bucuyum.Sizleride bununla itham etmiyorum kesinlikle.Benim rehberim Kur'an önderim ve tek imamım Rasulullahtır.Allah yolunda alimler çoktur ve onlara sygımda sonsuzdur.Ve benim tahammul edemediğim nokta nedir biliyor musunuz sevgili kardeşlerim onlara hak etmedikleri eleştirilerin yapılması ve onlara karşı bilmeden yapılan saygısızlıklardır.Allah hepimizi doğru yola eriştirsin.Rabbim Kur'an dan Rasulünün sünnetinden bizleri ayırmasın.Alaha emanet.

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Ve değerli müslüman kardeşlerim sizlere şunuda belirmek isterim.İnsan hata yapan bir varlıktır ve muhakkak yanlışları vardır önemli olan o yanlışların farkına varıp doğruya dönmektir.Ve Seyyid Kutub'da yaptığı hataların çoğunluğunun farkına varıp onları daha hayattayken düzeltmiştir.Bu hep gözden kaçan noktadır.Sdece bu insanlar değil kardeşlerim;büyük alimlerde hatalar yapmıştır ama bu kesinlikle bir çirkinlk değildir ve onların doğrularına iki,yanlışlarınada bir sevap vardır diyor peygamberimiz.O'un için arkadaşlar lütfen akıllıca düşünelim ve bu insanlara islam alimlerine sayısızlık etmeyelim.Hepimize şunu sormak istiyorum:
    BİZLER BİR ÇUVAL PİRİNÇ VEYA ŞEKER VEYA UN ALSAK VE BU ÇUVALIN İÇİNE TAŞ KARIŞMIŞ OLSA,HATTA YARISI TAŞ YARISI DA DİĞER MALZEME OLSA,ALLAH AŞKINA BİZ O ÇUVALI ÇÖPE ATAR MIYIZ?
    Taşlarını ayıklayıp sağlam olanları almaz mıyız?Bu insanlarda da alınacak o kadar çok şey var ki.Allah farkına varabilmeyi nasip etsin.Allah alimlerimize değer verebilmeyi nasip etsin.Allah bizlerden İFRAT'ı daTEFRİT'ide uzak etsin.Selamun aleyküm....

Bağımlı Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    bejarm!

Senden ricam, SEYYİT KUTUP hakkındaki yazıları okuman!

http://www.dinimislam.com/forum/hizb...535.html?t=535

Anlamadığın noktalar varsa sorabilirsin!

Buradaki (moderatör) kardeşler sana gereken cevapları Allâh'ın izniyle vereceklerdir.
    Din ilmini öğrenenler azdır. Din ilmini öğrenenlerden bu öğrendikleriyle amel edenler de azdır. Bu öğrendikleriyle amel ediyor diye görünenlerden ihlaslı olanlar da azdır. Allâh bizlere ihlas ile ilim öğrenip onunla amel etmeyi nasip eylesin.

Yeni Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Teşekkür edrim Rıfai kardeş.Ben orada yazılanları okudum ve aynı oradakileri başka sitelerde de okumuştum.Ama yazıln yazılar haksız iddialardır.hayırlısı olsun beni zaten dinlemiyorsunuz.Kendi bildiğinizde ısrar ediyor acaba bu kişi doğru söylüyo olabilir mi bi araştırayım dahi demiyorsunuz.Ben müslümanlık görevimi yaptım ve bu insanlar hakkında yanlış bilgilendirildiğinizi vurguladım.Gersini siz bilirsiniz .Değerli okuyucular sizlerden rızam Allah rızası için her yazılana inanmayın.Araştırın okuyun .Sadece bir tarafın görüşünü ve iddialarını değil karşı tarafın savunmasınıda okuyun ve öyle karar verin.İnternette ve kendi sitesinde yeteri kadar bilgi mevcut.Ve en iyi bilgi muhakkakki kendi söylekikleridir.Sizden ricam idam olmasına kafir hükümet tarafından ölümüne sebeb olan '''YOLDAKİ İŞARETLER'' adlı kitabını bir okuyun okuyun ve neler düşünüyormuş,gerçekten fitne mi çıkartmak istiyormuş,sapıkmıymış,kafirmiymiş ve onları eleştirenlerin eleştirilerindeki asılsız noktaları bi görün...Benim diyeceklerim bunlar ve birşey daha yazmak istemiyorum.Çünkü haksız eleştirilen alimlerimizi ve insanları görünce okuyunca şu anda olduğu gibi kalbim sıkışıyor ve nefes alamıyorum.Allah hepimize akıl versin ve verdiği aklı kullanarak gerçeklere ulaşmayı nasip etsin.
    Son olarakta; Allah tüm insanlara düşünsünler diye akıl vermiş ve bunu Kur'anda da çok sklıkla vurgulamıştır.O yüzden sevgili okurlar ve ben:
    -- AKLIMIZI HİÇ KİMSEYE SATMAYALIM ve BEYNİMİZİ HİÇ KİMSEYE KİRALAMAYALIM---- selam ve dua ile...

Administrator
    Tecrübe Puanı
    10
    T....Sizden ricam idam olmasına kafir hükümet tarafından ölümüne sebeb olan '''YOLDAKİ İŞARETLER'' adlı kitabını bir okuyun okuyun ve neler düşünüyormuş,gerçekten fitne mi çıkartmak istiyormuş,sapıkmıymış,kafirmiymiş ve onları eleştirenlerin eleştirilerindeki asılsız noktaları bi görün...Benim diyeceklerim bunlar ve birşey daha yazmak istemiyorum.
    Bakiyorum da seyyit kutup sanki bir kitap yazmışcasına "YOLDAKİ İŞARETLER" kitabının reklamını yapıyorsun. Bu kitapta ne yazdığını henüz incelemedim. Ama şu bir gerçek ki onun yazdığı diğer kitapları sen görmezden gelmeye çalışıyorsun. Sözde tefsir diye yazdığı kitabındaki Dine açıkca aykırı gelen ifadelerini nasıl olurda hafif bulup basitce geçiştirmeye kalkıyorsun. Bu tavrın Ehl-i Sünnet alimlerinin İtikat ile ilgili ve küfre girmeyi gerektirecek hükümlerle ilgili ne dediklerinden haberin olmadığını gösterir.

Maalesef yetersiz bir şekilde bilgilenme işte bu duruma sürükler insanı.
    Din ilmi (Ehl-i Sünnet doğrultusunda öğretilen katışıksız Din ilmi) kurtuluş merdivenidir. Onu ihmal eden yolunu şaşırmış bir kimsedir. Cahil, çölde rehbersiz kalmış bir kimse ve yırtıcı hayvanların bulunduğu karanlık yolda yürüyen bir kimse gibidir. Cahiller ilim sahibi olanlara düşmandırlar. Din ilminin bulunmadığı beldede hayır yoktur. İçlerinde Din ilminin bulunduğu insanlarda ilim bulundukça hayır üzere kalırlar. Din ilmi, ilimlerin en şereflisidir. (Büyük alimlere ait sözler)