Kayıt ol

İslami Paylasım Platformu! Dinim İslam Foruma Hoş Geldiniz.

Merhaba ziyaretçi, sitemizden ücretsiz YARDIM alabilir, tüm içeriği görüntülemek için KAYIT OLabilirsiniz.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Super Moderator
    Nereden
    Trabzon
    Tecrübe Puanı
    10

dikkat !büyük hata var

http://www.cocukpinari.com/index.php...t/view/153/26/
    Bu sitedeki vermiş olduğum linkte önemli bir hata var .Burada islamdan başka ilahi dinlerinde varlığından söz edilmekte ve ne yazıkkı çocuklarımıza yanlış bilgiler verilmektedir. halbukı Doğrusu Allah Nezdinde Hak Din İslam’dır. !!!
    Doğrusu Allah Nezdinde Hak Din İslam’dır.
    Âl-i İmran Sûresi (19)

* “...Ey gökleri ve yeri yaratan Rabbim, ٍsen dünyada da ahirette de benim sahibimsin, benim canımı Müslüman olarak al ve beni Salih kulların zümresine ilhak eyle.” Yusuf Sûresi (101)

* Bu dini, İbrahim kendi oğullarına vasiyet ettiği gibi Ya’kub da oğullarına vasiyet etti; “Oğullarım muhakkak ki, Allah bu dini (İslam’ı) sizin için seçti, O halde başka dinlerden sakının ve sadece Müslümanlar olarak ölünüz” (dedi). Sûre-i Bakara (132)

* Yoksa Ya’kub’a ölüm geldiği zaman siz orada mıydınız? O zaman (Ya’kub) oğullarına; benden sonra kime ibadet edeceksiniz? demişti. Onlar; senin ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak’ın ilahı olan tek Allah’a kulluk edeceğiz. Biz ancak ona boyun eğen Müslümanlarız (dediler). “ (133)

* İbrahim, ne yahudi ne de hıristiyan idi, fakat O, Allah’ı bir tanıyan dosdoğru bir Müslüman idi. Âl-i İmran Sûresi (67)

* İsa, onlardaki inkarcılığı sezince; Allah yolunda bana yardımcı olacaklar kimlerdir? dedi. Havariler: “Biziz, Allah dininin yardımcıları, biz Allah’a inandık, şahit ol ki bizler Müslümanlarız” cevabını verdiler. Âl-i İmran Sûresi (52)

* ... “Ve İsrail oğullarını denizden geçirdik. Ama Firavun ve askerleri onları takip etmek ve saldırmak maksadıyla peşlerine düştüler. Nihayet (denizde) boğulmaya başlayınca Firavun; “Gerçekten, İsrail oğullarının inandığından başka ilâh olmadığına ben de iman ettim. Ben de Müslümanlardanım!” dedi. Yunus Sûresi (90)

* Peygamberler, üvey kardeşlerdirler, Onların dini bir, Şeri’atleri ayrı ayrıdır. Hadis-i Şerif (İmâm Buhâri)

* Buna göre, bütün Peygamberlerin Müslüman olduklarını, Onların mensup ve bağlı bulundukları tek ve Hak din “İslam”dır.
    Konu Ottoman tarafından (02-28-2010 Saat 18:21 ) değiştirilmiştir.

Super Moderator
    Nereden
    istanbul
    Tecrübe Puanı
    10
    Allah razı olsun.gerçekten tehlikeliymiş.çouklarda malesef küçük yaştan böyle inanmaya başlıyor ve sonrada nasıl olsa onlarada Allaha inanıyor düşüncesiyle farklı bir eğilimin içine girebiliyor.Allah muhavaza.
    Bu dindir, kimden aldığınıza dikkat edin."

Super Moderator
    Nereden
    tr
    Tecrübe Puanı
    10
    Allah razı olsun Allah yavrularımızı bilinçli veya bilinçsiz tuzaklardan korusun...
    İlim av gibidir; yakaladığında (duyduğunda) yazmalısın ki kaçmasın (unutmayasın)...

Banned
    Nereden
    France
    Tecrübe Puanı
    0
    Alıntı ilim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun Allah yavrularımızı bilinçli veya bilinçsiz tuzaklardan korusun...
    Allahumme amin

Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Subhanallah...
    Topragın altından yükselir fidan.
    Bakamaz üstüne yer, hicabından!.. Bagrına bastıgı vurdu sırtından...
    Matem bayragını cekti Istanbul... Bizi yüreginden söktü Istanbul!..

Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Arkadaşlar, bu sitedeki sorumluya e-mailler attım. Açıklama ile beraber yukarıda ki delilleri de gönderdim. En sonunda haklı olduğumu kabul etti. Ve tam olmasa da yeniden düzenlemeler yaptılar.
    Ona yazdığım son maili sizlerle de paylaşmak istiyorum:

Merhaba;
    Benim anlatmak istediğim de budur zaten: Bütün Peygamberlere bildirilen tek bir din var oda islam. Din, bir tane, şeriatlar ayrı ayrı. (En aşağıda ki hadisi şerif mealine bakınız lütfen.)
    Sitenizde yazan "...Onlar da Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslâmiyettir. Bu üç dînin hepsi, Allahü teâlâ tarafından gönderilen ilâhî dinlerdir." tabiri son derece yanlıştır. Neden beni anlamak istemiyorsunuz?
    Siz böyle yazınca bunu okuyan çocukların aklında "Günümüzde üç tane din varmış, onlarda aynı Allah'a inanıyor" diye kalıyor.
    Şunu da belirteyim ki sitenizde "Bunların içinde, tek ALLAH a inanan üç büyük din vardır" denmiş. Ne demek bu?! Hiristiyanlık ve yahudilikteki bozuk, sapık, Allâh inancını nasıl islamiyetteki hak olan, doğru olan Allâh inancı ile aynı kefeye koyarsınız? Onlar Allâha mekan isnad ederler, Allâha ortak koşarlar, Allâh'ın oğlu olduğunu söylerler vs. vs. birçok iftira atarlar Allâhu tealaya.

Ayrıca şunu da belirteyim ki; isevilik ve musevilik, İsa Aleyhisselama ve Musa Aleyhisselama uyanlar demektir. Ve elbette ki onlar da islam üzere idiler, müslümandılar. Hiristiyanlık ve yahudilik ise insanların bozduğu uydurduğu sapık dinlerdir.

Yukarıdaki cümlelerin nerelere varacağını ve ne büyük bir vebal altına girebileceğinizi düşünmeye davet ediyorum sizi.
    Hadisi şerifte Peygamber efendimiz "sallallahualeyhivesellem" mealen buyurdular ki:
    "İnsan önemsemediği öyle bir kelime kullanır ki bundan dolayı yedi kat cehennemim dibine atılır"
    Yedi kat cehennemin dibinde de kafirler azap göreceklerdir. Bunu unutmamak lazım.
    Tekrar uyarıyorum, Allâh rızası için yazdıklarınıza dikkat edin. Bunlar imanla itikatla alakalı şeylerdir. Lütfen beni anlayın.

Amacım sizi üzmek değil, dinimi savunmaktır. Bazen dostun söyledikleri size acı gelebilir.

Ve şüphesiz ki en doğrusunu Allâhu teala bilir.

Konuyla alakalı Ayeti Kerime ve Hadisi Şerif mealleri aşağıda belirtilmiştir.

Doğrusu Allah Nezdinde Hak Din İslam'dır.
    Âl-i İmran Sûresi (19)

* "...Ey gökleri ve yeri yaratan Rabbim, ٍsen dünyada da ahirette de benim sahibimsin, benim canımı Müslüman olarak al ve beni Salih kulların zümresine ilhak eyle." Yusuf Sûresi (101)

* Bu dini, İbrahim kendi o ğullarına vasiyet ettiği gibi Ya'kub da oğullarına vasiyet etti; "Oğullarım muhakkak ki, Allah bu dini (İslam'ı) sizin için seçti, O halde başka dinlerden sakının ve sadece Müslümanlar olarak ölünüz" (dedi). Sûre-i Bakara (132)

* Yoksa Ya'kub'a ölüm geldi ği zaman siz orada mıydınız? O zaman (Ya'kub) oğullarına; benden sonra kime ibadet edeceksiniz? demişti. Onlar; senin ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak'ın ilahı olan tek Allah'a kulluk edeceğiz. Biz ancak ona boyun eğen Müslümanlarız (dediler). " (133)

* İbrahim, ne yahudi ne de hıristiyan idi, fakat O, Allah'ı bir tanıyan dosdoğru bir Müslüman idi. Âl-i İmran Sûresi (67)

* İsa, onlardaki inkarcılığı sezince; Allah yolunda bana yardımcı olacaklar kimlerdir? dedi. Havariler: "Biziz, Allah dininin yard ımcıları, biz Allah'a inandık, şahit ol ki bizler Müslümanlarız" cevabını verdiler. Âl-i İmran Sûresi (52)

* ... "Ve İsrail oğullarını denizden geçirdik. Ama Firavun ve askerleri onları takip etmek ve saldırmak maksadıyla peşlerine düştüler. Nihayet (denizde) boğulmaya başlayınca Firavun; "Gerçekten, İsrail oğullarının inandığından başka ilâh olmadığına ben de iman ettim. Ben de Müslümanlardanım!" dedi. Yunus Sûresi (90)

* Peygamberler, üvey karde şlerdirler, Onların dini bir, Şeri'atleri ayrı ayrıdır. Hadis-i Şerif (İmâm Buhâri)

* Buna göre, bütün Peygamberlerin Müslüman olduklarını, Onların mensup ve bağlı bulundukları tek ve Hak din "İslam"dır.
    İlim öğren ki kurtulasın, öğrenmezsen kurtulamazsın.

Super Moderator
    Nereden
    Trabzon
    Tecrübe Puanı
    10
    Kardeşim Allah senden razı olsun gayretlerin için .Mekanın firdevs cenneti olur inşaALLAH

Super Moderator
    Nereden
    istanbul
    Tecrübe Puanı
    10
    Allah razı olsunkardeşim çok faydalı bir çalışma yapmışsınız.karşı tarafa olan yaklaşımınızda oldukça seviyeli ve hoş. bizler bu tür hataları tespit edip,uygun bir uslupla bunların hatalı olduğunu anlatırsak bir çok insanı kazanazağımızın kanaatindeyim.eline sağlık
    Bu dindir, kimden aldığınıza dikkat edin."

Super Moderator
    Nereden
    Almanya
    Tecrübe Puanı
    10
    Allah razı olsun fahrecel kardes, demekki özenerek yapilan uyarilardan sonuc elde edilebiliyormus... bu bizlere bir örnek olsun kardeslerim, baska sitelerde gördügümüz hatalar olursa site yöneticilerini güzel bir uslupla uyaralim... elimizde KURAN ve SÜNNET gibi büyük delil kaynaklari varken bundan hic cekinmeye gerek yok..
    "Ağız tadını bozan ölümü çok hatırla..."

"Bir günahı işlerken onun küçüklüğüne değil, emrine uymadığının yüceliğine bak..."

"Çok yemek, çok uyumak, çok konuşmak kalbi karartır..."

Üye
    Tecrübe Puanı
    10
    Allah-u teale kura anı kerimde mealen şöyle buyuryor.. ve sizlere islam dinini razi kıldım